Apie oro kondicionierius

KondicionieriaiKai ateina vasara, karštose šalyse oro kondicionieriai tampa nepakeičiami bičiuliais. Tačiau ne tik ten, bet ir tokiose vietose, kur yra gana vėsu, oro kondicionavimas būtinas. Kur gi galime sutikti oro kondicionierių?

Pramoninė gamyba

Fabrike naktimis dirbantis Povilas sako, kad jam kondicionierius ir padeda ir trukdo išlikti budriam: „Mes dirbame pramonėje su chemija. Kaip ir daug kur kitur, kai yra kažkas gaminama su chemija, tada tenka labai filtruoti orą. O chemija naudojama šiais laikais tikrai daug kam, net ir paprastom detalėm pagaminti, įvairiems nežymiems dalykams. Nepatariu tuo labai stebėtis. Kur įmonė normali, ten rūpinasi ir savo darbuotojų sveikata. Todėl ne vienas milžiniškas oro kondicionierius visą laiką filtruoja ir stumdo orą. Jeigu lauke lyja tai mes, nors ir esam už storų sienų, viską užuodžiam. Apskritai tas oro stumdymas man patinka, visada jauti šviežią gaivų orą ir žinai, kad tavo plaučiai nėra kažkuo nuodijami. Tačiau yra tame ir minusų. Pavyzdžiui, kaip kitaip apibūdinti tai, kad nori miego vien nuo to kondicionieriaus garso. Aišku, pamainos viršininkas galėtų viską išspręsti tiesiog įjungdamas muziką. Bet, kaip suprantu, tai jau buvo bandyta anksčiau ir nelabai pasiteisino. Nes ta muzika visą laiką grodavo ta pati, niekas nepakeisdavo kompakto, ir tai dar labiau ėmė žmones varyti iš proto.

Biurai

Dar viena vieta, kur taip pat dažnai filtruoja orą kondicionieriai yra biurai. Biurų patalpose žmonės dirba, prakaituoja, dažnai net ir karštą vasaros dieną yra suvaržomi formalios aplinkos, verčiančios jausti karštį. Jeigu apsilanko klientai, partneriai, tada viskas atrodo tikrai prastai, ir oras čia būtinai turi būti šviežias. Ir dėl lankytojų, ir dėl pačių darbuotojų, kurie tikrai nenorėtų jausti prastą kvapą, dulkes. Taigi, jeigu ateisite į bet kurį įprastą biurą, pamatysite, kad čia tikrai stovi net keli oro kondicionieriai.

Virtuvės darbai

Panašiai kaip pramonėje, kurioje dirbama su chemija, reikalingi kondicionieriai oro masių stumdymui, taip pat reikia to vėdinimo ir virtuvėse. Pavyzdžiui, restoranų, viryklų, kepyklų, maisto pramonės cechų. Čia svarbu išvalyti orą, kad neužstrigtų visada tas pats kvapas. Juk ką tik iškepus mėsą, o paskui ėmus ruošti tortą, nesinorės, kad braškių biskvitas kvepėtų rūkytais lašiniais.

Karštos šalys

Bet kurioje karštoje, tropinėje šalyje rasite daug kondicionierių. Kartais žmonės rizikuoja, kai naudoja itin nekokybiškus, labai orą sausinančius prietaisus. Tačiau ir tai padeda nors kažkiek išsigelbėti nuo svilinančios kaitros.

Skelbta Kiti straipsniai Pažymėti:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*

Current ye@r *