Ką karas reiškia armijai, ir ką – civiliams

DrabužiaiKiekvienais metais armijai ir civiliams tenka išgirsti apie karo grėsmes. Neramumai, vykstantys kitose šalyse, taip pat paliečia ir mūsų šalies įvykius. Apie karą mąsto tiek armija, tiek civiliai, tik, ko gero, tą daro skirtingai.

Kaip mąsto civilis

Paprastas civilis gyventojas apie karą žino mažiau, nei armijos žmogus. Jam tai, visų pirma, primityvūs simboliai – tankai, šautuvai, kario uniformos ir visokie atributai, kuriuos netgi galima įsigyti įvairiose parduotuvėse. Tačiau ar teisinga taip traktuoti armiją, nė kiek į tai nepasigilinus? Deja, kiekvienas yra savo srities specialistas ir dažniausiai neturi pakankamai laiko tam, kad pasidomėtų visomis jam svarbiomis sritimis. Juk armijai ir civiliams tinkamą maistą užtikrina tie, kurie užsiima kulinarija. Sveikatos apsauga stovi ant medikų pečių. Muziką kuria muzikantai. Taip ir dėl karinio saugumo nesirūpina kiekvienas žmogus, tą daro tie, kam priklauso, kariuomenėje tarnaujantys, už valstybės saugumą atsakingi pareigūnai. Taigi, paprastas žmogus nelabai gali ir įsivaizduoti, kaip atrodytų armijos veiksmai, kaip vyksta realiai karinės operacijos, ar jos labiau priklauso nuo kariuomenės pasirengimo, ar nuo to, kaip ta kariuomenė yra valdoma iš viršaus. Kaip bebūtų, viskas galų gale susideda į vieną ar į kelis komponentus, ir turime tai, ką turime.

Kaip mąsto karys

Kario logika, žinoma, yra visai kitokia, nes jis yra savo srities profesionalas, žinantis, kaip viskas vyksta ir kaip turėtų vykti. Taigi, karys stengiasi išlikti budrus ir stebėti einamąją informaciją su ta mintimi, kad galbūt ji nulems jam, ar teks kariauti, ar ne. Kariški daiktai ir amunicija jam nėra tik žaislai. Jam tai nėra stiliaus dalykas, nes tai jam sudaro darbo sritį. Vargu, ar karys laisvalaikiu dažnai dėvės kareiviškus batus ar kareiviškas kelnes. Turbūt jis tuos dalykus atriboja, ir žino, kad kario uniformai reikalinga pagarba ir žinojimas, jog tai jo specialieji drabužiai, neskirti paikam pasipuikavimui ar kažkokiems žaidimams. Karys puikiai išmano visokias strategijas. Jeigu mato, kaip kažkur užsieny žūva kituose karuose kitokie kariai, jis supranta, ką tai reiškia, jis žino, kas tai yra, jis suvokia tas situacijas, į kurias realiai pakliuvo kariai. Taip pat ir visos kažkur vykstančios karinės operacijos jam yra suprantamos. Kartu jis ugdo ir tam tikrą budrumą, galbūt analizuodamas kažkur kitur vykstančius dalykus, įsivaizduoja, kaip pats pasielgtų tokioje ir panašioje situacijoje. Pastaruoju metu apie kario gyvenimą kalbama daug, nes tai tapo aktualu mūsų šaliai.

Skelbta Kiti straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current ye@r *