Kaip sensta technologijos kine

DellGyvenimo tempas mums diktuoja vis kitas madas ir kiekviena technologija tikrai greitai prieina savo galiojimo pabaigą. Net jeigu tai būtų kokybiški Dell kompiuteriai, viskas turi savo galiojimo termino pabaigą. To mes net nepastebime, net nejaučiame, kaip visur visose operacinėse sistemose atsiranda vis kitas dizainas, kaip keičiasi mūsų poreikiai, įgeidžiai. Sakoma, kad technologijos diktuoja poreikius, ir tai tikrai tiesa, nes mums nuolat reikia tai vieno, tai kito daikto, apetitas auga bevalgant. Be to, iš rinkos išimami seni daiktai, senos technologijos, o lieka tik nauji, tad mes vis tiek atsinaujiname. Tačiau, vos tik atsisukame atgal – matome, kaip esame atitrūkę nuo senųjų technologijų, kurios kadaise vadinosi moderniomis.

Ką pirko Čendleris

Be galo greitai sensta kompiuteriai – ar tai būtų Dell kompiuteriai, ar Lenovo, ar dar kokie nors kiti. Įdomu stebėti pokyčius kine. Kinas nuolat dokumentuoja mūsų gyvenimo ir aplinkos pokyčius. Vienas malonumas yra žiūrėti senus filmus apie mokslinę fantastiką, kitas – tiesiog filmus apie buvusią dabartį. Mokslinės fantastikos filmai atskleidžia praeities žmonių požiūrį į būsimas technologijas. Tiesą sakant, pačios technologijos dažniausiai būna numanomos visai neblogai, tik pats jų dizainas skiriasi – apie tai būna nepagalvota. Kitas malonumas yra žiūrėti filmus, kur prieš 20 ar 30 metų vaizduojami žmonės, esantys to meto technologijų apsuptyje. Neišdildomą įspūdį paliko kažkuriame iš pirmųjų serialo „Draugai“ sezonų pavaizduotas Čendlerio pirkinys. Ten jis įsigyja naują nešiojamą kompiuterį ir tampa vieninteliu iš visos kompanijos, kuris apskritai turi kompiuterį (dėl kurio, deja, vėliau išsiskiria Rosas ir Reičl). Šypseną kelia pasididžiuojantis Čendlerio tonas, kai jis atsidaro net 20 MB kietojo disko talpos kompiuterį. Jis vardina parametrus ir jie turi skambėti įspūdingai, tačiau šiuo laiku tai taip juokinga.

Mūsų praeities lobynai

Kiekvienas iš mūsų gali pasirausti savo palėpėse, sandėliuose ar kitose vietose, kur sandėliuojami seni ir iš galiojimo išėję daiktai. Kuo į gilesnę praeitį lįsite, tuo daugiau visokių „stebuklų“ aptiksite. Pamatysite, kad kompiuterių išvaizda buvo visai kitokia. Tarkime, mano turimi Dell kompiuteriai jau net nebeturi savo tikrųjų kūnų, viskas kažkaip likę tiknuolaužomis. Tad tikrai įdomu, kad praeities lobynai gali mums byloti daug. Kai žiūrime į senus atvirukus, laiškus, sąsiuvinius, tas laikmečio pokyčio dvelksmas nebūna toks stiprus, o kai žiūrima į technologijų virsmus, šios visada atrodo kur kas iškalbingesnės.

Skelbta Produktų dizainas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*

Current ye@r *