Parketo privalumai ir trūkumai

Kiekviena grindų danga turi savo privalumų ir trūkumų. Daugelis nori rinktis parketą, tačiau nežino ar verta, juk laukia tokie darbai, kaip parketo šlifavimas, tačiau natūrali išvaizda vilioja labiau, nei trūkumai. Ar tokios grindys yra praktiškas pasirinkimas? Norint priimti teisingiausią sprendimą, reikia viską vertinti individualiai ir įvertinus privalumus bei trūkumus – pasirinkti.

Parketo darbaiDidžiausias privalumas – estetinė išvaizda ir natūralumas. Ne vieną šimtmetį žmonės rinkosi natūralias grindis ir tai buvo prabangos ženklas. Dabartiniais laikais parketas vertinamas dėl natūralumo. Norint sukurti ne tik prabangų, bet ir natūralų interjerą, tokios grindys yra labai geras pasirinkimas. Galima rinktis skirtingos medienos parketą. Taip pat randamas didelis spalvų ir raštų pasirinkimas. Tereikia priderinti prie interjero, kad sukurti vientisą stilių. Kitas privalumas susijęs su tuo, kad parketo grindys vaikštant basomis sukelia kitokį pojūtį, nei, pavyzdžiui, plytelės ar laminatas. Tokiomis grindimis labai malonu vaikščioti ir ypatingai aktualu turintiems mažų vaikų, kurie labai daug laiko praleidžia ant grindų. Kiekvienas besirenkantis grindis nori, kad jos būtų ne tik gražios, bet ir ilgaamžės. Renkantis parketą kai kurie mano, kad tai labai nepatvari grindų danga, kuri ilgai netarnaus. Tai labai klaidinanti nuomonė, nes kokybiškas parketas, kuris tinkamai sudėtas tikrai ilgai išsilaikys geros būklės. Daugelis parketo grindų puikiai atlieka savo funkcijas net ir po daugelio metų.

Vis dėl to, parketas turi ne tik labai gerų privalumų, bet ir trūkumų. Vienas iš jų – įbrėžimai. Parketo grindų paviršius nėra atsparus įbrėžimams, kaip tai yra laminato ar plytelių paviršiuje. Tiesiog, natūrali mediena turi tokią savybę ir reikia tokias grindis saugoti nuo įbrėžimų arba ją nuolat atnaujinti. Čia reikia paminėti ir dar vieną trūkumą – parketo slifavimas. Turint tokią grindų dangą susiduriama su tuo, kad atėjus laikui t.y. kada nusidėvi ar matosi įvairūs įbrėžimai, tai tuomet tampa reikalingas grindų šlifavimas. Vieni tai vertina kaip didelį trūkumą, o kitiems tai privalumas, nes galima atsinaujinti grindis nekeičiant grindų dangos. Priklausomai nuo jūsų požiūrio šlifavimas bus arba privalumas, arba trūkumas. Pagalvokite, kas jums svarbiau. Be to, šlifavimo darbus galima atlikti arba patiems, arba samdyti tokius darbus atliekančius specialistus.

Tik įvertinus trūkumus ir privalumus galite nuspręsti ar parketo grindys jums tinkamas pasirinkimas. Kiekvienas vertinimas yra labai individualus, nes kiekvienas iš mūsų trūkumus ir privalumus suvokia skirtingai.

Skelbta Kiti straipsniai Pažymėti:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*

Current ye@r *