Nauji butai Vilniuje 2021-aisiais: ko reikėtų tikėtis?

Pastarieji metai nekilnojamojo turto rinkai sukėlė nemažai klausimų ir abejonių. Nauji butai Vilniuje, 2020-ųjų pradžioje patyrę stagnaciją, vėliau savo pardavimo rodikliais šovė į aukštumas. Prasidėjus 2021-iesiems NT ekspertai bando spėti, ko būtų galima laukti šiais metais ir kaip turėtų keistis nuosavų namų ir privačių butų rinka.

Permainingi 2020-ieji metai

Nauji butai Vilniuje2020-ieji buvo metai, kupini iššūkių, kurie palietė ir nekilnojamojo turto rinką. Prasidėjus pirmajai pandemijos bangai, būstų paklausa gerokai krito, tačiau, situacijai aprimus, pardavimo rodiklis pasiekė aukštumas. Atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją, šios srities ekspertai mano, kad 2021-ųjų metų pradžia taip pat gali būti kiek ramesnė, tačiau spėjama, kad metams įpusėjus, jei pandemijos valdymas bus sėkmingas, pardavimo rodikliai vėl turėtų šoktelėti į viršų. Iš kitos pusės, reikėtų įvertinti ir tai, kad statybų sektorius 2020-aisiais buvo kiek sustojęs, todėl lūkesčių itin dideliems naujiems projektams 2021-aisiais turėti nereikėtų.

Populiariausiųjų gretose: nauji butai Vilniuje, kotedžai ir nuosavi namai priemiestyje

Vilniuje, kaip ir kituose didžiuosiuose Lietuvos miestuose, matomas tendencingas domėjimasis nuosavais namais ir kotedžais. Nauji butai Vilniuje išlieka paklausiu NT pasiūlymu, kadangi jie siejami su didmiesčio patogumu, galimybe lengvai ir greitai pasiekti svarbiausius miesto objektus, darbovietę, vaikų darželius ar mokyklas. Didžiausio pirkėjų palankumo sulaukia nauji projektai, pasižymintys aukšta energinio efektyvumo klase, siūlantys estetiškus ir iki smulkmenų apgalvotus gyvenamosios erdvės sprendimus, apimančius ne tik būsto įrengimą, bet ir gyvenamąją aplinką.

Vis dėlto, gerėjant ekonominei situacijai ir keičiantis pirkėjų poreikiams, į populiarumo aukštumas šauna nauji kotedžai ir mažaaukštės statybos sprendimai, siūlantys atsiriboti nuo tradicinio daugiabučio įvaizdžio ir rinktis gyvenimą glaudžioje, nedidelėje bendruomenėje. Tokie būstai suteikia daugiau privatumo ir gyvenamojo ploto, sukuria „nuosavo namo mieste“ įspūdį. Kalbant apie nuosavus namus, NT rinkoje matomas akivaizdus dėmesio individualių namų projektams augimas. Populiarėja vieno aukšto namai, statomi didmiesčių priemiesčiuose. Nors manoma, kad 2021-aisiais metais dėmesys individualių namų projektams augs, itin didelių rinkos pokyčių nesitikima, kadangi gyvenimas už miesto turi tam tikrų trūkumų, kurių svarbiausias – sudėtingesnis ir ilgiau trunkantis susisiekiamas su miestu, keliantis ypatingai daug nepatogumų šeimoms su mažais vaikais.

Skelbta Kiti straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current ye@r *