Svečias laiptinėje: įsileisti ar neįsileisti?

Įsivaizduokite, gyvenate namuose, kur įdėta best security door, tačiau jums vis tiek gali grėsti pavojus dėl to, kad patys įsileisite per duris žmones, kuri jums gali padaryti kažką negero. Tačiau, nors visi ir esame girdėję sakant, kad jokių nepažįstamų žmonių nereikėtų įsileisti į namus, kiekvienam žmogui visada kyla ir nedidelis noras tuos žmones įsileisti.

Iš kur tas smalsumas

Saugi laiptinė ir apsauga nuo vagiųKai projektuojame savo namus, patys norime, kad juose būtų pačios geriausios secure doors, tačiau vėliau tą saugumą ir sumažiname taip pat patys. Kaip nutinka tokie keisti dalykai? Jeigu laiptinėje pasirodo žmonės, kurie atrodo „nekaltai“, tada itin nesmagu jų neįsileisti. Skambutis į duris visada įpareigoja. Štai, kažkas už durų atėjo būtent pas tave, o tu neįsileidi. Gal tai kažkiek ir į mūsų kraują ar genus įaugę, jog durimis reikia ne tik saugotis, bet jomis reikia ir kurti ryšį. Taigi, kai už durų moteris ar vaikai – visada norisi jas atidaryti ir bent gražiuoju nuvyti žmones. Sužinoti, ko jie nori, pasakyti, kad negali niekuo padėti, ir nueiti. Tačiau tada tektų duris ir užtrenkti. O tai, žinoma, nėra gerai. Juk užtrenktos durys reiškia, kad tai dar nemalonesnis gestas, negu apskritai neatidarytos. Vadinasi ir saugiau, ir smagiau turėtų būti durų tiesiog neatidaryti.

Nepavojingi atvejai

Mums paprastai nepavojingai atrodo nepažįstamieji, kurių mes laukėme. Tarkime, žinojome, kad už durų pasirodys vyrai, atvykę pasiimti senos buitinės technikos. O gal kokie nors krovikai perkraustyti. Žmogaus su siuntiniu beveik niekada nebijome ir jį su džiaugsmu įleidžiame, nes labai laukiame iš jo dovanų, siuntinių. Taip pat nepavojingai atrodo ir visokie labdaros prašinėtojai, savo keistas religijas ar sektas liudijantys tikintieji. Paklydusi bobutė irgi yra nepavojinga, tereikia ją nuvesti į kitą laiptinę, kur ji iš tikro gyvena.

Pavojingesni prašalaičiai

Tačiau tarpe tokių atėjūnų yra ir pavojingų. Nežinia koks iš kažkur atėjęs nepažįstamas vyras beveik niekada nebus įleidžiamas. Ypač po tokių įvykių, kokie dabar nuvilnijo per visą Lietuvą. Kražių mieste buvo baisūs dalykai, ir tai pamoko, kad durys ne tik tam, kad jas atvertumėte, bet ir tam, kad užvertume ir neatidarytume, kam nereikia. Pavojingi iš dalies gali būti ir prekybos agentai religiniai asmenys. Kodėl? Nes jie tiesiog „pavagia“ jūsų laiką ir gali išvilioti pinigus įsiūlydami jų nevertą prekę.

Skelbta Kiti straipsniai
One comment on “Svečias laiptinėje: įsileisti ar neįsileisti?
  1. detective.lt parašė:

    Na, manau reikėtų įvertinti, kaip tas žmogus atrodo, kokiu paros metu atėjo, kaip elgiasi ir panašiai. Manau iš to galima bent kažkiek suprasti, ar žmogus patikimas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*

Current ye@r *