Modernus ūkis

Ūkio įrangaKaip atrodo modernus ūkis? Jis, žinoma, yra įsisavinęs nemažai Europos Sąjungos pinigų, todėl naudoti traktoriai čia yra geriausių modelių. Taip pat čia yra modernizuoti beveik visi įmanomi procesai. Pastatai atrodo tikrai ne kaip prieš šimtą metų, o gal net ir gražiau nei miestuose.

Technikos svarba

Geras ūkininkas žino, kad patys seniausi naudoti traktoriai gali nudirbti kažką tol, kol veikia. Tačiau visada geriau ieškoti pažangaus sprendimo ir pirkti naują, daugiau gerų funkcijų atlikti galinčią mašiną. Su tokia nebus baisu važiuoti, su tokia sutaupomas laikas. Traktoriai ir jų atmainos reikalingi visokiems darbams atlikti. Pirmiausiai reikia suarti laukus. Reikia čia pat ir patręšti dirvą, galima organinės kilmės liekanomis, galima ir specialiomis trąšomis. Dar būtinai reikia palaistyti, taip pat ir reikia pasėti. O jau paskui lai auga kuo gražiausiai. Vėliau ateina laikas pjauti, reikia tada grėbti. Visa tai yra darbai, kuriems naudoti traktoriai ir seniau, ir dabar, o tik labai labai seniai būdavo naudojami arkliai ir žmogaus jėgos. Visgi senesni ir naujesni traktoriai turi skirtumų, ir norint efektyviausiai dirbti, geriau rinktis naują modelį.

Aišku, kalbant apie modernizaciją traktoriais apsiriboti nereikėtų. Juk yra ir daugiau dalykų. Yra ne tik traktoriai, bet ir visokios gyvulių elektroninės ganyklos, šėryklos, melžyklos. Žmogus čia taip pat reikalingas tam, kad suvaldytų aparatūrą, ir visgi svarbiausia, kad ta technika kažkokia apskritai būtų atnaujinama ir nebūtų bijoma investuoti į progresą.

Naujos rūšys

Dar viena sritis, kurioje verta bandyti investuoti, yra naujos rūšys. Nesvarbu, ar užsiimate gyvulininkyste, ar agrokultūra, tačiau verta pabandyti auginti kažką naujo. Kalbame ne apie genų inžineriją ar naujų veislių išvedinėjimą, o tiesiog apie tai, kad galima pabandyti auginti ir veisti tai, ko nebandėte. Gal paaiškės, kad jūsų žemė labai derlinga būtent kažkokiems kitokiems augalams. O gal pamatysite, kad gerai verslas sekasi ir auginant kitokius gyvulius. Visa tai yra irgi modernumas, kai ne tik laikomasi įsikibus tradicijos, bet ir ieškoma naujų variantų.

Plotai ir aplinka

Žinoma, kad Europos Sąjungos pinigus įsisavinusioms ūkininkų platformoms turėtų jaustis ir estetiniai skirtumai. Gerai sutvarkyti ūkio plotai bus tikrai dideli, ir tai irgi bus modernu. Moderniame ūkyje traktoriai atrodys gražiai kaip kataloge, o žodį „kaimas“ žmonės tars su pagarba ar pavydu, galvodami apie prestižinę vietą.

Skelbta Kiti straipsniai Pažymėti:
3 comments on “Modernus ūkis
  1. Terra ERP sako:

    Labai įdomus straipsnis… Bet ištikrųjų tai gaila, kad Lietuvoje neužsiima selekcija, kodėl nepabandyti sukurti kažko naujo?

  2. Karolina sako:

    Seniau tai žmonės visk1 rankomis nuimdinėdavo, o dabar jau pasitelkia ir modernius sprendimus- į pagalbą pasitelkia techniką. Dabar net morkams( https://www.nojus.lt/darzoviu-seklos/morkos ) yra speciali technika, kuri padeda nuimti derlių!

  3. Linas sako:

    Žinoma nauja technika geriau, bet ji brangesnė ir labiau reikia rūpintis jos priežiūra. Pavyzdžiui, jos nereikėtų laikyti lauke, o reikėtų laikyti garaže ar kokiame angare, kaip pvz čia: https://www.storex.lt/tentiniai-angarai-sandeliai/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current ye@r *