Pieno nauda žmogaus organizmui

Pienas – tai baltasis gyvybės eleksyras. Jame yra mūsų organizmui labai svarbi maistinė medžiaga – baltymai. Baltymai mūsų organizme atlieka keletą esminių funkcijų. Viena iš jų yra struktūrinė, tai reiškia, kad baltymai yra daugelio mūsų kūną sudarančių medžiagų struktūrinė dalis. Be baltymų nebūtų ir mūsų. Kokią kitą naudą mums teikia piene esančios medžiagos yra aptarta toliau šiame straipsnyje.

Turtingas kalciu

PienasAr žinojote, kad norint, jog tinkamai funkcionuotų kaulų ir raumenų sistema, organizmą būtina aprūpinti kalciu? Kalcį lengviausiai pasisavinti kasdien valgant pieno produktus, pavyzdžiui, geriant jogurtą ar skanaujant šviežią varškės sūrį. Piene esantis kalcis ypatingai reikalingas augančiam organizmui, nes nuo jo priklauso ar optimaliai vystosi kaulų ir raumenų sistema. Būtent dėl šios priežasties mamos primygtinai reikalauja, kad jų vaikai kasdien gertų pieną.

Mažina kraujo spaudimą

Hipertenzija – tai kraujagyslių liga, kuri pasireiškia padidėjusiu, saugias ribas viršijančiu kraujospūdžiu. Pieno produktai yra natūrali priemonė tiems, kurie paprastai kenčia nuo aukšto kraujospūdžio. Reguliarus pieno produktų vartojimas padeda sumažinti riziką susirgti aukštu kraujospūdžiu.

Naudinga sergantiems diabetu

Diabetas yra didelė pasaulio sveikatos problema. Daugelio įsitikinimu diabetu serga tik brandaus amžiaus žmonės, tačiau pakankamai dažnai šios ligos aukomis tampa ir paaugliai. Pieno vartojimas apsaugo žmones nuo 2-ojo tipo diabeto. Mokslininkų manymu, tai patvirtina žmonių gyvenančių kaime ir vartojančių daugiau pieno produktų patirtis – jie yra mažiau linkę sirgti šia liga.

Geriną virškinimą

Kasdien valgant jogurtą galima pagerinti virškinimą. Jogurte yra gerųjų bakterijų vadinamų probiotikais. Žmonėms, kenčiantiems nuo stipraus vidurių užkietėjimo, patariama rytais prieš valgį išgerti stiklinę drungno pieno. Tokiu būdu yra paskatinama žarnyno veikla.

Gerina miegą

Tai vienas iš pieno produktų didžiausių privalumų. Piene ir pieno produktuose yra amino rūgšties, kuri skatina miegą. Taip pat piene yra didelis kiekis triptofano, kuris smegenyse išskiria serotoniną bei taip padeda stimuliuoti miegą. Jei pastebėjote, kad jums sunku gerai išsimiegoti, gerkite pieną, pienas ir jo produktai daro stebuklus tiems, kurie susiduria su nemigos sunkumais.

Padeda valdyti svorį

Nutukimas yra viena didžiausių problemų visoje žmonijos istorijoje. Ar norite numesti svorio, ar norite priaugti svorio – pieno produktų vartojimas padeda subalansuoti svorį abejais atvejais. Norėdami numesti svorio valgykite liesius, natūralius pieno gaminius. Jeigu dėl kažkokių priežasčių jūs esate pernelyg liesi, valgykite riebesnius pieno produktus, kurie natūraliai, palaipsniui jums padės priaugti svorio. Tam puikiai tinka ne tik pieno gaminiai, bet ir įvairūs patiekalai pagaminti iš pieno produktų, pavyzdžiui, varškės apkepas ar varškėčiai.

Gerai veikia organizmą vasarą

Kas karštą vasaros dieną gali būti geriau už puodelį vėsaus jogurto arba pieno kokteilį? Neriebūs pieno produktai neapsunkina virškinamojo trakto veiklos karštomis vasaros dienomis, bet tuo pačiu juos valgant yra užtikrinamas reikalingas maistinių medžiagų kiekis. Taigi, valgykite pieno sūrelius, grūdėtą varškę su džemu, gerkite pieno kokteilius ir jauskitės žvalūs bei kupini jėgų.

Tikriausiai šių pieno produktų naudos faktų pakako įsitikinimui, jog į kasdieninį racioną verta įtraukti pieno produktus.

Skelbta Kiti straipsniai Pažymėti:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*

Current ye@r *